3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1994]] 
|[[Франтишек Вацлав Мареш]] — професор по [[славистика]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[Скот Вејланд]] — американски рок-пејач, член на групата „[[Стоун темпл пајлотс]] (''Stone Temple Pilots'')“.
|}
<noinclude>

Прегледник