Разлика помеѓу преработките на „Веројатносен распоред“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
#* Ристески Славе, Тевдовски Драган (2010): „Статистика за бизнис и економија“, четврто издание, Скопје: Економски факултет – Скопје. ISBN: 978-608-212-009-6
#* Paul Newbold, William Carlson, Betty Thorne (2012): Statistics for Business and Economics (8th Edition). ISBN: 978-0132745659.
 
{{избрана}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Веројатносни распореди| ]]
[[Категорија:Веројатност|Распоред]]

Прегледник