Разлика помеѓу преработките на „Нилосахарски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Infobox Language family |name=Нило-сахарски јазици |region=Централна и Источна Африка |f...)
 
[[da:Nilosaharisk]]
[[de:Nilo-saharanische Sprachen]]
[[en:Nilo-Saharan languages]]
[[es:Lenguas nilo-saharianas]]
[[fa:زبان‌های نیلی‌صحرایی]]

Прегледник