Разлика помеѓу преработките на „Џани Мерсман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 83 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(thumb|[[Handzame Classic 2015 : Antoine Demoitié (2), Gianni Meersman (1) & Tiesj Benoot (3).]])
| proyears = 2007<br />2008–2011<br>2012<br>2013–
| proteams = {{ct|DSC|2007}}<br />{{ct|FDJ|2008}}<br>{{ct|LTB|2012}}<br>{{ct|OPQ|2013}}
| majorwins = '''[[Етапна трка|Етапни трки]]'''
:[[Тур де Валони]] (2014)
| updated = 209 јануари 20152016
}}
 
: 9. Класик Суд-Ардеш
;2015
: 1. Друмска трка „Кедел Еванс“
: 1. Етапа 1 [[Волта ао Алгарве]]
: 1. Класик Хандзаме
: 2. Ле Самин
: 6. Даун Андер Класик
{{Palmares end}}
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Gianni Meersman}}
* {{Официјална|http://www.giannimeersman.be/}} {{nl}}
* {{cycling archives|5845}}
* {{CQ ranking}}
* [http://www.cyclingbase.com/Gianni-Meersman.html Достигнувања на ''Cycling Base'']
 
{{Возачи во Омега ПармаЕтикс-Квик Степ}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Мерсман, Џани
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = [[друмски велосипедист]]
| DATE OF BIRTH = 5 декември 1985
| PLACE OF BIRTH = [[Тилт]], [[Белгија]]
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мерсман, Џани}}
[[Категорија:Родени во 1985 година]]

Прегледник