Тасос: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 88 бајти ,  пред 6 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
::* село [[Левки (Тасос)|Левки]] (Λεύκη) (46 жители)
 
:* Општински оддел ПриносКазавид (1361 жители)
::* село [[ПриносКазавид]] (Πρίνος, Καλύβες, Принос, Каливес) (1185 жители)
::* село [[МегалосГолемо ПриносКазавид]] (Μεγάλος Πρίνος, Мегалос Принос) (30 жители)
::* село [[МикросМало ПриносКазавид]] (Μικρός Πρίνος, Микрос Принос) (21 жители)
::* манастир [[Свети Пантелејмон (Тасос)|„Свети Пантелејмон“]] (Μονή Αγίου Παντελεήμονος) (3 жители)
::* село [[Ормос Прину]] (Όρμος Πρίνου) (122 жители)

Прегледник