Разлика помеѓу преработките на „Костинци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 607 бајти ,  пред 5 години
с (Отстрането уредувањето на 46.217.127.245 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Македонец|Макед...)
 
== Општествени установи ==
{{multiple image<!-- begin stack of images, scroll down for article -->
|direction = vertical | width = 200
|image1 = ОУ „Петре Глигуроски“ - Костинци.JPG|caption1 = Основното училиште „Петре Глигуроски“<br>
|image2 = Пошта во Костинци.JPG| caption2 = Поштата во Костинци<br>
|image3 = Поранешно матично во Костинци.JPG| caption3= Зградата на поранешната општина и матична служба<br>
}}<!-- End stack of images, article text starts below -->
Во Костинци работат следните општествени установи:
* [[ОУ "Петре Глигуровски" - Костинци]] - основното училиште во кое настава посетуваат 4 ученици,

Прегледник