Разлика помеѓу преработките на „Македонски Албанци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
→‎Албанците денес: Гласачкото ливче за pеферендум за да се изјасни територијална автономија на Албанците во Македонија Илирида во 1992 годи
(→‎Албанците денес: Основачкиот документ на Народното собрание на Република Илирида)
(→‎Албанците денес: Гласачкото ливче за pеферендум за да се изјасни територијална автономија на Албанците во Македонија Илирида во 1992 годи)
 
== Албанците денес ==
[[File:The ballot referendum to declare territorial autonomy of the Albanians in Ilirida (Fyrom,Macedonia) year 1992.jpeg|thumb|Гласачкото ливче за pеферендум за да се изјасни територијална автономија на Албанците во Македонија Илирида во 1992 година]]
[[File:The founding document of the National Assembly of the Republic of Illyrida.jpg|thumb|Основачкиот документ на Народното собрание на Република Илирида]]
[[File:Map of the majority ethnic groups of Macedonia by municipality mk.svg|мини|десно|200п|Етничка структура на Македонија по општини.]]
Анонимен корисник

Прегледник