Разлика помеѓу преработките на „Македонски Албанци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
→‎Албанците денес: Основачкиот документ на Народното собрание на Република Илирида
с
(→‎Албанците денес: Основачкиот документ на Народното собрание на Република Илирида)
 
== Албанците денес ==
[[File:The founding document of the National Assembly of the Republic of Illyrida.jpg|thumb|Основачкиот документ на Народното собрание на Република Илирида]]
[[File:Map of the majority ethnic groups of Macedonia by municipality mk.svg|мини|десно|200п|Етничка структура на Македонија по општини.]]
 
Анонимен корисник

Прегледник