Разлика помеѓу преработките на „МРТ 2“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Инфокутија ТВ канал | Име на македонски = МТВ 2 | Име оригинал = | Лого = [[С...)
 
}}
 
'''МТВ 2''' е вториот канал на [[Македонска радио телевизија|Македонската радиотелевизија]]. Основана е вона 1974[[6 март]] [[1978]] година како '''втора''' програма на '''Телевизија Скопје'''.
 
==Историја==

Прегледник