Разлика помеѓу преработките на „Париска конвенција за заштита на индустриската сопственост“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''Париската конвенција за заштита на индустриската сопственост''', потпишана во [[Париз]] на 20 март 1883, била една од првите меѓународни договори за интелектуалната сопственост. Со неа е воспоставена Унија за заштита на индустриската сопственост. Конвенцијата сеуште е во сила.
 
== Видете исто така ==
* [[Светска организација за интелектуална сопственост]] (СОИС)
 
== Надворешни врски ==

Прегледник