Разлика помеѓу преработките на „Париска конвенција за заштита на индустриската сопственост“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''ПарискаПариската конвенција за заштита на индустриската сопственост''', потпишана во [[Париз]] на 20 март 1883, била една од првите меѓународни договори за интелектуалната сопственост. Со неа е воспоставена Унија за заштита на индустриската сопственост. Конвенцијата сеуште е во сила.
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.ippo.gov.mk/MK/LegislativaView.aspx?lang=MK&id=163&cat=INT Париската конвенција на македонски јазик]
 
[[Категорија:Договори на Македонија]]

Прегледник