Кнежевство Србија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
Со [[Договор од Берлин (1878)|Берлинскиот договор]] од 1878, кнежевството добило и меѓународно признавање. Кнежевството Србија постоело до 1882 кога било прогласено за кралство.
 
{{Кнежевства кои се стекнале со независност и автономија на Берлинскиот конгрес}}
 
[[Категорија:Поранешни држави на Балканот]]

Прегледник