Кнежевство Србија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|event_end = [[Kingdom of Serbia|Proclaimed Kingdom]]
|
|p1 = PashalukБелградски of Belgradeпашалук
|flag_p1 = Flag of the Ottoman Empire.svg
|s2 = KingdomКралство of SerbiaСрбија
|flag_s2 = Civil Flag of Serbia.svg
 

Прегледник