Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
с
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1791]] 
|[[Волфганг Амадеус Моцарт]] — голем австриски [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1926]] 
|[[Клод Моне]] — француски [[сликар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1971]] 
|[[Гајто Газданов]] — руски писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[2013]] 
|[[Нелсон Мандела]] — истакнат јужноафрикански општественик, борец против [[апартхејд]]от и [[престедател на ЈАР]].
|}
<noinclude>

Прегледник