11 март (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1908]] 
|[[Едмондо Амичис]] — [[италија]]нски [[писател]] и [[патописец]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Фридрих Мурнау]] — [[Германија|германски]] [[режисер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1955]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2006]] 
|[[Слободан Милошевиќ]] — некогашен претседател на Србија и на [[Сојузна Република Југославија]].
|}
<noinclude>

Прегледник