Прејди на содржината

28 август (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
 
|valign="top" align="right"|[[1987]] 
|[[Џон Хјустон]] — [[САД|американски]] [[филмски режисер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1995]] 
|[[Михаел Енде]] — германски писател.
|-
|}
<noinclude>