Разлика помеѓу преработките на „Прекршување (физика)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Создадена страница со: {{Distinguish2|дифракција, искривување на брановиот фронт при наидување на пречка}} Image:...
(Создадена страница со: {{Distinguish2|дифракција, искривување на брановиот фронт при наидување на пречка}} Image:...)
(нема разлика)
34

уредувања

Прегледник