Разлика помеѓу преработките на „Ангус Дитон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 25 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
|birth_name = Ангус Стјуарт Дитон
|birth_date = {{роден на и возраст|1945|10|19|df=y}}
|birth_place = [[Единбург]], [[Шкотска]], ОКОбединето Кралство
|nationality = британско, американско
|fields = [[микроекономија]]
|workplaces = [[ПринстонскиУниверзитет универзитетПринстон]]
|alma_mater = Колеџ „Фицвилијам“, [[Кембрички универзитет]]
|thesis_title = Модели на побарувачката и нивна примена во Обединетото Кралство

Прегледник