Разлика помеѓу преработките на „Прва македонско-косовска ударна бригада“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
| garrison_label =
| battles = [[Февруарски поход]]<br>[[Пролетна офанзива]]
| decorations = [[Податотека:Order of the National Hero BAR.svg.png|50п40п|Орден на народен херој]] [[Податотека:Order of the National liberation Rib.png|50п40п|Орден на народното ослободување]] [[Податотека:Order of the brotherhood and unity with golden wreath Rib.png|50п40п|Орден на братството и единството со златен венец]]
| notable_commanders=[[Петар Брајовиќ]]
}}

Прегледник