Разлика помеѓу преработките на „Народна банка на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
|image_title_2 = 100 златни денари. Реверс - Споменик Македониум во Крушево.
|bank_name_in_local =
|headquarters = [[Скопје]], [[Македонија]]
|established = 19 октомври 1946
|president = [[Димитар Богов]]

Прегледник