Државна изборна комисија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
== Досегашни претседатели на ДИК ==
Досегашни претседатели на ДИК биле:<ref>[http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=1141395215&id=9&setIzdanie=23018 „Непартиски човек, стручен и отпорен на притисоци“], „Нова Македонија“</ref>
* Никола Коневски (1990- )<ref>[http://www.slvesnik.com.mk/Issues/23D02355934A41AAB5DAF9736825EEE0.pdf Службен весник на СРМ, 31/1990, 25 стр.]</ref>
* Никола Коневски
* Петар Најденов
* Лилјана Ингилизова-Ристова, 1995-1999
6.511

уредување

Прегледник