Разлика помеѓу преработките на „Ангус Дитон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 5 години
с
(Бришење на "Angus_Deaton.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Materialscientist|Materialscient)
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Дитон, Ангус}}
[[Категорија:Микроекономисти]]
[[Категорија:Добитници на НобеловаНобеловата награда за економија]]
[[Категорија:Шкотски нобеловци]]
[[Категорија:Шкотски економисти]]

Прегледник