Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Полска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с
| ФИФА Триграм= POL
| Прекар=
| Сојуз= [[ФудбалскаФудбалски асоцијацијасојуз на Полска]]
| Конфедерација= {{Conefederation UEFA}} (Европа)
| Селектор= {{flagicon|POL}} [[Адам Навалка]]
|socks2 = FF0000
| Прв меѓународен натпревар= {{fb|Унгарија|1940}} 1–2 {{fb-rt|Полска}} <br />([[Будимпешта]], [[Унгарија]]; 18 декември 1921)
| Најголема победа = {{fb|Полска}} 10–0 {{fb-rt|Сан Марино}}<br />([[КјелцеКјељце]], [[Полска]]; 1 април 2009)
| Најлош пораз = {{fb|Данска}} 8–0 {{fb-rt|Полска}}<br />([[Копенхаген]], [[Данска]]; 26 јуни 1948)
| Број на учества = 7 (прв пат во [[1938 ФИФА Светско Првенство|1938]])

Прегледник