КК Бест: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 415 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
'''КК Бест''' е [[кошарка]]рски клуб од [[Гевгелија]], [[Македонија]], кој моментално се натпреварува во [[Прва македонска кошаркарска лига|Првата македонска кошаркарска лига]]. Клубот натпреварите на домашен терен ги игра во спортската сала [[Спортска сала - 26ти Април - Гевгелија|"26 Април"]].
 
== Поврзано ==
* [[Прва македонска кошаркарска лига]]
* [[Втора македонска кошаркарска лига]]
* [[Куп на Македонија во кошарка|Куп на Македонија]]
* [[Македонска кошаркарска федерација]]
* [[Спорт во Гевгелија]]
* [[Кошарка во Македонија]]
 
 
==Надворешни врски==

Прегледник