Разлика помеѓу преработките на „Венера-7“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 5 години
+ photo
с (Бришење на "Venera_7_capsule.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на MBisanz п...)
(+ photo)
[[File:Venera 7.jpg|thumb|Венера-7]]
'''Венера-7''' била [[СССР|совјетска]] автоматска научно-истражувачка станица ([[вештачки сателит]]) наменета за истражување на планетата [[Венера]]. Лансирана е на [[17 август]], [[1970]].
 
8

уредувања

Прегледник