Разлика помеѓу преработките на „Грета Гарбо“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
| date=11 март 2005
| url = http://www.oscars.org/press/pressreleases/2005/05.03.11.html
| accessdate = }}</ref> и е рангирана на [[АФИ 100 години... 100 ѕвезди|петтото место на листата на најголеми актерки во историјата]] од страна на [[Американскиот Филмски Институт]].<ref>{{цитирана веб страница | url = http://www.afi.com/tvevents/100years/stars.aspx | title = АФИ 100 години... 100 ѕвезди| publisher = [[Американски Филмски Институт]] | accessdate = }}</ref> Според [[Гинисовата Книгакнига на Рекордирекорди]] пак, Гарбо е прогласена за "најубавата жена што некогаш живеела на земјата ".<ref>[http://www.style.com/beauty/icon/090705/ Статија на ''Style.com''] </ref>
 
== Белешки ==

Прегледник