Разлика помеѓу преработките на „Давиде Астори“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
| years2 = 2006-2007 | caps2 = 25 | goals2 = 1 | clubs2 = →{{Fb team Pizzighettone}}
| years3 = 2007–2008 | caps3 = 31 | goals3 = 0 | clubs3 = →{{Fb team Cremonese}}
| years4 = 2008-2014 | caps4 = 174 | goals4 = 3 | clubs4 = {{Fb team Cagliari}}
| years5 = 2014-2015 | caps5 = 24 | goals5 = 1 | clubs5 = →{{Fb team Roma}}
| years6 = 2015- | caps6 = 2 | goals6 = 0 | clubs6 = →{{Fb team Fiorentina}}

Прегледник