Разлика помеѓу преработките на „Паун“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 6 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
 
== Живеалиште ==
АзијатскитеАзиските пауни спаѓаат во ниша слична на [[земна кукавица|земните кукавици]], [[секретар (птица)|секретарите]] и [[каријама]]та. Сите овие птици ловат мали животни како [[членконоги]] на земјата и високата трева и [[крап]]чиња во потоци.
 
Заради човековото вмешување во нивните природни територии, пауните и луѓето доаѓаат во сѐ поголем контакт. Заради нивната природна убавина некои не сакаат да ги прогласат за штетници, но нивното присуство може да предизвикува вознемирувања.

Прегледник