Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Либија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ситна поправка
с (Bot: Migrating 56 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q34599 (translate me))
(ситна поправка)
}}
 
'''Знамето на [[Либија]]''' ({{lang-ar|'''علم ليبيا'''}}) е де факто знамето користено од Преодниот Национален Совет усвоено на [[27 февруари]] [[2011]] година. Ова знаме е прогласено за национално знаме со уставна декларација на Преодниот Совет од [[3 август]] [[2011]]година, како резултат на падот на Триполи. Знамето е идентично со знамето на Кралството Либија. Зеленото знаме воведено во 1977 година сеуштесè уште го користат лојалистите на Гадафи.
== Поранеши знамиња ==
 

Прегледник