Васил Тоциновски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 495 бајти ,  пред 7 години
Избришав факти кои не се докажани.
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(Избришав факти кои не се докажани.)
Добитник на наградите: „Гоце Делчев“, „Климент Охридски“, „Крсте Мисирков“, „Димитар Митрев“, „Ванѓа Чашуле“, „Девети Ноември“ на град Велес, на Културно-просветната заедница на Македонија и на Авторско-правната агенција на Македонија.
 
Во 2013 година Комисијата за верификација на фактите на Република Македонија ја има утврдено неговата соработка со тајните безбедносни служби на поранешната СФРЈ.<ref>[https://www.dropbox.com/s/ow7el83vqywzdyl/RESENIE%20ZA%20VASIL%20TOCINOVSKI.pdf Решение бр.07-260/1 на Комисијата за верификација на фактите]</ref>
 
== Творештво ==
Анонимен корисник

Прегледник