Разлика помеѓу преработките на „Кралство Грција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 65 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|symbol_type = грб на Грција<br />(1863-1924 и 1935-1967)
|image_coat =State Coat of Arms of the Kingdom of Greece.svg
|image_map = KartaKingdom naof GrckoGreece kralstvo(1973).pngsvg
|image_map_caption = Кралството Грција во 1973 година.
|image_map_caption = Првобитните граници на Грција<br>(пред територијалното проширување)
|capital = Атина
|national_anthem = {{polytonic|Ὕμνος εἰς τὴν Ἐλευθερίαν}}<br />Химна на слободата

Прегледник