Разлика помеѓу преработките на „Никола I Цариградски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: thumb|250px|Никола I Цариградски (современа претстава) '''Никола I Царигр...)
 
{{s-bef|before=[[Антониј II Цариградски|Антониј II]]}}
{{s-ttl|title=[[Список на Цариградски патријарси|Цариградски патријарх]]|years=901–907}}
{{s-aft|after=[[ЕвтимијЕфтимиј I Цариградски|ЕвтимијЕфтимиј I]]}}
{{s-bef|before=[[ЕвтимијЕфтимиј I Цафриградски|ЕвтимијЕфтимиј I]]}}
{{s-ttl|title=[[Список на Цариградски патријарси|Цариградски патријарх]]|years=912–925}}
{{s-aft|after=[[Стефан II Цариградски|Стефан II]]}}

Прегледник