Разлика помеѓу преработките на „Теодосиј III“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 429 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
'''Теодосиј III''' ([[Грчки јазик|Грчкигрчки]]: ''Θεοδόσιος ΓΓ΄''), бил царвизантиски наимператор [[Византија]]кој владеел во периодот од мај [[715]] година до 25 март [[717]] година.
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за личност
| име=Теодосиј III<br />
| портрет=Theodosius iii coin.jpg
| опис=Солид на Теодосиј III
| наставка=
| роден-дата=
| роден-место=
| починал-дата=
| починал-место=
}}
 
'''Теодосиј III''' ([[Грчки јазик|Грчки]] ''Θεοδόσιος Γ''), бил цар на [[Византија]] од мај [[715]] година до 25 март [[717]] година.
 
{{Никулец за биографија}}
 
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 

Прегледник