Разлика помеѓу преработките на „Фудбалот во Прилеп“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[[Сотир Белакапа]], [[Небреклија]], [[Киро Шишко]] , [[Благоја Стојкоска - Жабата]], [[Гиго Учителот]] , [[Трајан Мајата]], [[Андон Шапче]], [[Сотир Спасески]],
[[Сотир Смичко]], [[Стевче Бабески]], [[Даре Џамбаз]], [[Јосе Сугаре]], [[Миха Киселоски]], [[Ѓорѓи Елим]] и други.<ref> „ Прилеп и прилепско низ историјата “ , книга 2, глава 3.</ref>
 
== Маалски клубови ==
 
 
179

уредувања

Прегледник