Каталонски јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 13 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
сНема опис на уредувањето
|nation=Во [[Шпанија]]:</br>[[Каталонија]], [[Валенсија (автономна заедница)|Валенсија]], [[Балеарски Острови]]</br>Во [[Италија]]:</br>[[Алгуер]]</br>Во [[Андора]]
|agency=[[Institut d'Estudis Catalans]]<br />[[Acadèmia Valenciana de la Llengua]]
|map = Catalan_Countries.svg
|map=[[Податотека:Domini lingüístic català.png|290px|center]]
|mapsize = 260
}}
 

Прегледник