Разлика помеѓу преработките на „Јужносемитски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Создадена страница со: {{Infobox language family |name = Јужносемитски |region = Јемен, Оман, Етиопија, Еритреја |family...)
 
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{семитски јазици}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Јужносемитски јазици| ]]
[[Категорија:Семитски јазици]]

Прегледник