Разлика помеѓу преработките на „Еднонасочна струја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
== Надворешни врски ==
{{Commonscatрв|Direct current}}
* {{наведена мрежна страница|url=http://www.forumest.com/index.php/elektronika/26-electronics-basic|title=Вовед во електроника - основа}}
* „''[http://www.pbs.org/wgbh/amex/edison/sfeature/acdc.html AC/DC: What's the Difference}-]?''“. -{Edison's Miracle of Light, [http://www.pbs.org/wgbh/amex/index.html -{American Experience}-]. ([[PBS]])
 
 
{{нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Електротехника]]

Прегледник