810 Атоса: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 487 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| mean_anomaly= 343,495°
}}
'''810 Атоза''' — [[астероид]] кој припаѓа на [[флорско семејство|Флорското семејство]] на астероиди.
 
==Надворешни врски==
* [http://cfa-www.harvard.edu/iau/lists/NumberedMPs.txt Discovery Circumstances: Numbered Minor Planets]
 
{{MinorPlanets Navigator|809 Лундија|811 Нојхајм}}
{{MinorPlanets_Footer}}
 
{{DEFAULTSORT:Атоза}}
[[Категорија:Флорски астероиди]]
[[Категорија:Откритија на Макс Волф]]
[[Категорија:Астероиди наречени по личности]]
[[Категорија:Астрономски објекти откриени во 1915 година]]
 
{{beltasteroid-stub}}

Прегледник