Разлика помеѓу преработките на „Цунами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Физичка океанографија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Природни непогоди]]
[[Категорија:Физичка океанографија]]

Прегледник