Дигитален видеодиск: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Дигитален видео диск на Дигитален видеодиск)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
• DVD+RW има капацитет од 4,7 ГБ а дисковите имаат можност и за преснимување,нивниот запис може да биде прикажан на стандарден DVD уред.
{{Нормативна контрола}}

Прегледник