Разлика помеѓу преработките на „Мила Кунис“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Во 2013 година Кунис ја глумеше Теодора, најмлдата од трите вештерки, заедно со Џејмс Франко во филмот „Големиот и моќен Озˮ (ˮOz the Great and Powerfulˮ). Во филмот, Кунис се огледувала на актерката Маргарет Хамилтон, од филмот „Злобната вештерка од Западˮ (ˮWicked Witch of the Westˮ) од 1939 година. Филмот и изведбата на Кунис, добил разни критики. Ким Њуман во спиасанието „Емпајр Магазинˮ (ˮEmpire Magazineˮ) напишала дека Кунис:„ шеташе наоколу почестена, исто како колебливата вештерка Теодора, чие што скршено срце носи друга, неочекувана длабочина на сето ова претставено во 3D (три-димензионална форма). Спротивно на тоа, Тод Мекарти на интернет страницата „Холивуд Репортерˮ( ˮThe Hollywood Reporterˮ) го основал ставот дека изведбата на Кунис е толку нестабилна како и нејзиниот лик и се чинеше дека таа била во состојба не неизвесност.
Исто така филмот што треба да се издаде во 2013 година е филмот „Крвави врскиˮ (ˮBlood Tiesˮ) со Кунис, Клајв Овен. Били Крудап и Марион Котијар како главни улоги. Кунис, исто така глумеше и во комедијата „Најбесниот Господин во Бруклинˮ (ˮТhe Angriest Man in Brooklynˮ), заедно со Робин Вилиамс и Питер Динклиџ, и таа исто така се придружи да глуми во филмот „Трета личностˮ (ˮThird Personˮ) режиран од Пол Хагис, заедно со Лиам Нисон, Оливија Вајлд и Џејмс Франко како главни улоги. Во 2014 година Кунис заедно со Ченинг Тетјум, ќе бидат во главните улоги во нејзиниот прв научно-фантастичен филм „Искачувајќи се на Јупитерˮ( ˮJupiter Ascendingˮ). Филмот е режиран од Лана Вачовски, а ќе биде издаден на 25 Јули, 2014 година.
{{Нормативна контрола}}

Прегледник