Разлика помеѓу преработките на „Одисеја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.kuckamen.com/2011/09/01/%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D1%81%D0%BE/ Антонио Табуки: Писмо на нимфата Калипсо до Одисеј, кралот на Итака ] - расказ инспириран од ликови од „Одисеја“
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Одисеја| ]]

Прегледник