Разлика помеѓу преработките на „Ижорски јазик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Создадена страница со: {{Infobox language |name = Ингриски јазик |nativename = ižoran keel |states = Русија |...)
 
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Уралски-јазици-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Category:Балтофински јазици]]
[[Category:Јазици во Русија]]

Прегледник