Разлика помеѓу преработките на „Франсоа Митеран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 70 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2038 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
од [[1981]] до [[1995]] година. Бил член на социјалистичката партија на Франција. За време на [[Втора Светска Војна|Втората Светска Војна]] е еден од водачите на [[Движењето на отпорот]].
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Претседатели на Франција]]
[[Категорија:Никулци за Франција]]

Прегледник