Мегалит: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.megalithic.co.uk/ Портал за мегалити и мегалитски мапи]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Камења]]
[[Категорија:Мегалитски споменици|*]]

Прегледник