Разлика помеѓу преработките на „Тотори (префектура)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (додадена Категорија:Тотори (префектура) со помош на HotCat)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Административна поделба на Јапонија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Префектури во Јапонија]]
[[Категорија:Тотори (префектура)| ]]

Прегледник