Разлика помеѓу преработките на „Прв вселенски собор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Откажано уредувањето 3310958 на уредникот 84.73.68.136 (разговор))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.legionofmarytidewater.com/faith/Ecum01.htm Council of Nicaea]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Историја на христијанството]]
[[Категорија:Вселенски собори]]

Прегледник