Разлика помеѓу преработките на „Станислав Бинички“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(+image)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.sbinicki.edu.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=2 Музичкото училиште „Станислав Бинички“ Лесковац]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Српски композитори]]
[[Категорија:Српски диригенти]]

Прегледник