Човек со среќа: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: thumb|200px '''Човек со срекја''' Роман. Автор : Фатос Конголи. Изд...)
 
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Njeriu me fat.jpg|thumb|200px]]
'''Човек со срекјасреќа''' Роман. Автор : [[Фатос Конголи]]. Издавач: "Теона". Година на издавање 2013. Страни на книга 320. ISBN 978-99943-1-920-6
 
Во текот на книгата:
Во ова книга, авторот донесе еден нејзин познат карактер, инспекторот Сабит Курти.На Работ до пензија,он се обвинети за последната задача,некако различна,за да му помогне на еден VIP персона, за да не го убијат.Не се знаеше кој ке биде жртвата,кој ке биде убиец, ниту мотивите за убиство.Се знаеше точно времето и местотона извршување на убиството.
 
Ова е само позадинава на книгата.Главното во книгата се два паралелни приказни за љубовта, еднтата реална а другата виртуална, од главниот лик Гентиан Енѓли, педагог за француски јазик.
25

уредувања

Прегледник