Шрек засекогаш: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 35 бајти ,  пред 7 години
→‎Содржина: ситна поправка
[проверена преработка][проверена преработка]
(нова страница)
 
(→‎Содржина: ситна поправка)
Шрек и Фиона (гласот го позајмува Дијаз) живеат здодевен семеен [[живот]] во дворецот на нејзиите родители. На Шрек (гласот го позајмува Маерс) му станува здодевно и тој посакува повторно да биде стариот вистински огар, кој живеел во [[Мочуриште|мочуриштето]]. Лошиот Румпелситлцкин му нуди договор со кој Шрек ќе се врати во [[време]]то пред да ја запознае Фиона и Шрек го потпишува, но не е свесен за последиците од таа одлука.
 
Подоцна, тој го среќава [[Магаре]]то, но не се сеќава на него. Во меѓувреме, Румпел се здружил со [[Вештерки|вештерките]] со намера да завладее со кралството, а Фиона е водач на огарите, кои се борат против Румпел. Шрек и магарето пристигнуваат во логорот во кој се кријат огарите, а Фиона не го познава. Започнува востанието против Румпел, но огарите се победени и Фиона е заробена. Сепак, Шрек, Магарето и [[Мачка|Мачорот]] во чизми (гластогласот го позајмува Бандерас) влегуваат во замокот на Румпел и ја уништуваат неговата магија, ослободувајќи ги Фиона, огарите и кралството. Така, Шрек и Фиона повторно се заедно.<ref>„Шрек засекогаш“, ''Антена'', број 862, 2.1.2015, стр. 21.</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник